Főoldal / Cikkek / Mélyépítészet alapfokon (1. rész)

Mélyépítészet alapfokon (1. rész)

A mélyépítészet egy olyan tudomány, ahol nem csak magára az épület megtervezésére és felhúzására kell időt és energiát szentelni, hanem olyan számos tényezővel számolni kell, melyek külön-külön és együttesen is hatással vannak a felépítendő ingatlanra.

Az egyik ilyen nagyon fontos tényező a víz, mely első hallásra nem tűnik olyan félelmetes és problémát jelentő dolognak, pedig mégis az egész építkezést meg tudja hiúsítani, ha túl sok van benne a kiszemelt területen.  Hazánkban majdnem mindenhol elég közel a földfelszínhez található a talajvíz, ami nem túl szerencsés építkezés szempontjából, hiszen instabilitást és beázást okoz. Mindezt azzal párosítva, hogy minden épületnek megfelelő mélységű alapot kell ásni, hogy biztos „lábakon” álljon, hát, nem a legszerencsésebb kombináció.

Azokról az épületekről nem is beszélve, melyek hihetetlen magasságokba fognak törni, mint például egy irodaház vagy felhőkarcoló, a mélygarázsokról és medencével megtervezett házakról ne is beszélve. Hiszen minél magasabb lesz egy épület, annál mélyebbre kell majd ásni az alapot, ami hosszú éveke át, minden körülmények között meg tudja tartani az ingatlant.

Tehát a mélyépítészet egy igen speciális építészeti forma és ágazat, ahol megannyi alapozási megoldással találkozik a szakember és ugyanannyi figyelmet kell szentelni a földalatti munkálatoknak, mint az a felettieknek.
 

HAZAI KŐ Kft. | Minden jog fenntartva. 2016